Turbina kominkowa VENTS KAM 150 520 m3/h Zobacz większe

Turbina kominkowa VENTS KAM 150 520 m3/h

Nowy produkt

10 Przedmioty

890,00 zł brutto

Więcej informacji

                                       
                 TURBINA KOMINKOWA KAM 520 m3/h
 

TURBINA KOMINKOWA 125 400Wydajność-500 [m3/h]
 Moc -115 [W]
Średnica -150 [mm]
 Głośność-42 [dB]
Wbudowany termostat
Gwarancja Producenta-24 mies.


Wentylatory kominkowe służą do mechanicznego rozprowadzenia ciepłego powietrza powstającego podczas palenia w kominku.


SYSTEM DGP  to dodatkowe źródło ogrzewania, które ogranicza koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym.


Kominek skupia domowników, wprowadza do wnętrza ciepło oraz przytulne światło. Jednak dzięki zamontowaniu dodatkowo systemu DGP (dystrybucji gorącego powietrza) kominek stanie się wydajniejszy, ogrzeje wiele pomieszczeń w domu i pozwoli na większą oszczędność.


kam z filtrem


Wentylator 
wyposażony jest w termostat za pomocą którego można ustawiać wartość temperatury przy której wentylator będzie się włączał i wyłączał. Włączenie się wentylatora może odbywać się przy temp. od 0ºC do 90ºC w zależności od temperatury powietrza, która panuje w komorze cieplnej osłony kominka.

Silnik - 
jednofazowy silnik 230 V/50 Hz. Klasa izolacji –F. Silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu. Silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia powietrza transportowanego (ciepłego) i wyposażony w wirnik z zagiętymi łopatkami do przodu. Zastosowanie w silnikach łożysk kulowych wydłuża znacząco okres eksploatacji wentylatora. Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów i bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie.

 Wentylator serii KAM wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem dla chłodzenia silnika elektrycznego.

Regulacja prędkości - 
Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora. Należy jednak pamiętać aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędko-ści obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można ponownie regulować jego wydajność


OPCJONALNE WYPOSAŻENIE WENTYLATORA 

FFK -   zdejmowany filtr metalowy dla oczyszczania przetłaczanego powietrza (klasa G3). Zamocowanie filtra do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia.

KFK - zdejmowana, metalowa komora zawierająca filtr metalowy (klasa G3) i termoregulacyjny zawór.

Zawór termoregulacyjny zapewnia:

1. odprowadzenie gorącego powietrza przy niepracującym silniku wentylatora (np. brak zasilania).
2. doprowadzenie do komory zimnego powietrza przy temperaturze gorącego powietrza z kominka przekraczającej 90°C.
Zamocowanie w/w komory do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia.
GFK - zawór grawitacyjny, który zapobiega wstecznemu ciągowi w instalacji. Kompletowanie wentylatora z komorą KFK i zaworem grawitacyjnym GFK zapewnia ochronę silnika przed przegrzaniem się, (kiedy silnik nie pracuje, na przykład z powodu braku prądu).


WYMIARY DODATKOWE AKCESORIA:

     -  filtr powietrza
-regulator prędkości obrotowej


Copyright © 2016 ASVENT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wdrożenie: properart.pl