Kanał elastyczny ∅ 225 25 mb  Smart-flex GEO do GWC Zobacz większe

Kanał elastyczny ∅ 225 25 mb Smart-flex GEO do GWC

Nowy produkt

2 Przedmioty

1 958,00 zł brutto

Więcej informacji


RURA Smart-Flex GEO 225 mm/25m.b.

smart flex grafikaCena dotyczy rury fi 225/25mb

Powietrzny gruntowy wymiennik ciepła SMART-FLEX GEO 

 Podwyższa efektywność centrali wentylacyjnej, bez dodatkowych nakładów na koszty energii. 
Stosując powietrzny rurowy gruntowy wymiennik ciepła SMART-FLEX GEO możesz zaoszczędzić jeszcze więcej energii oraz ograniczyć do minimum koszty ogrzewania.
smartflex rura

Czyste powietrze gwarantuje antybakteryjna, przeciwgrzybiczna i przeciwalgowa powłoka rur i kształtek systemu GWC SMART-FLEX GEO.

Antybakteryjne i przeciwgrzybiczne rury SMART-FLEX posiadają:

ATEST

GWC SMART-FLEX GEO posiada 30 lat gwarancji.Zalety systemu Smart-flex :

-  wstępne ogrzewanie powietrza w czasie chłodnych pór roku bez dodatkowego zużycia energii.
- uniknięcie oblodzeń wymiennika ciepła.
- przyjemny chłód w gorące dni.
- dodatkowe dogrzewanie nawiewanego powietrza konieczne jest jedynie przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.
- posiadamy kompletne zestawy do budowy z wzajemnie do siebie dopasowanymi komponentami.Co składa się na GWC SMART- FLEX 
GEO?


Przekrój GWC

                                                    Zasada działania

Gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie.  Rury  gruntowego wymiennika ciepła powinny być układane pod ziemią na odpowiedniej głębokości (ok. 1,2 - 1,5 m), gdzie temperatura gruntu oscyluje na poziomie od ok. 4 - 8°C. 

GWC  w zależności od temperatury powietrza wchodzącego do gruntowego wymiennika ciepła, GWC będzie zimą podgrzewał temperaturę a latem ochładzał powietrze

                                                                                               LATO 

Rekuperator zasysa przez czerpnię Gruntowego Wymiennika Ciepła gorące powietrze zewnętrzne, które w trakcie przepływu przez system kanałów Gruntowego Wymiennika Ciepła Smart-Flex GEO ulega schłodzeniu (nawet o ok.15 stopni Celsjusza). Gruntowy wymiennik ciepła w lecie pełni funkcję chłodnicy. Tak więc latem gruntowy wymiennik ciepła spełnia rolę najtańszego klimatyzatora – obniża temperaturę powietrza wprowadzanego do budynku o kilka stopni. Należy pamiętać, że przy temperaturze na zewnątrz sięgającej +35 stopni obniżenie jej do np. 20 - 23 stopni jest porównywalne z działaniem klimatyzatora o mocy kilku kilowatów. Sam rekuperator musi być wyposażony w by-pass, w przeciwnym razie wymiennik rekuperatora spowoduje ograniczenie efektu GWC poprzez wtórne podgrzanie powietrza wprowadzanego do pomieszczeń budynku. 

                                                                                                  ZIMA 

Rekuperator zasysa chłodne powietrze zewnętrzne przez Gruntowy Wymiennik Ciepła. Zassane powietrze w trakcie przepływu przez kanały GWC ulega wstępnemu podgrzaniu - z reguły do temperatury od 0 do +4 stopni. (Bypass rekuperatora musi być zamknięty, aby powietrze zewnętrzne po przejściu przez GWC przechodziło także przez wymiennik ciepła urządzenia). Gruntowy Wymiennik Ciepła zimą pełni funkcję nagrzewnicy wstępnej „za darmo” podgrzewając powietrze wchodzące i jednocześnie chroniąc rekuperator przed zamarzaniem 

                                                                                    OKRES PRZEJŚCIOWY

Wiosna lub jesień. W okresie przejściowym zasysanie powietrza następuje albo przez czerpnię gruntową połączoną z kolektorem gruntowego wymiennika, albo przez czerpnię ścienną lub dachową zasysające bezpośrednio powietrze z zewnątrz. Następuje to w zależności od mierzonej przez termostat temperatury zewnętrznej. Elektryczna przepustnica (urządzenie opcjonalne – nie wchodzące w skład zestawu GWC SMART-FLEX GEO) steruje automatycznie idealnym zasysaniem powietrza o właściwej temperaturze. Powietrze zewnętrzne dostaje się tym samym do urządzenia wentylacyjnego ciągle w sposób energetycznie zoptymalizowany, przez co oszczędzana jest dodatkowo energia – w pomieszczeniu panuje zawsze przyjemny klimat.


   

Copyright © 2016 ASVENT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wdrożenie: properart.pl