Więcej informacji
RURA Smart-Flex GEO 225 mm/25m.b.
Cena dotyczy rury fi 225/25mb
Powietrzny gruntowy wymiennik ciepła SMART-FLEX GEO
Podwyższa efektywność centrali wentylacyjnej, bez dodatkowych nakładów na koszty energii.
Stosując powietrzny rurowy gruntowy wymiennik ciepła SMART-FLEX GEO możesz zaoszczędzić jeszcze więcej energii oraz ograniczyć do minimum koszty ogrzewania.
Czyste powietrze gwarantuje antybakteryjna, przeciwgrzybiczna i przeciwalgowa powłoka rur i kształtek systemu GWC SMART-FLEX GEO.
Antybakteryjne i przeciwgrzybiczne rury SMART-FLEX posiadają:
GWC SMART-FLEX GEO posiada 30 lat gwarancji.
Zalety systemu Smart-flex :
- wstępne ogrzewanie powietrza w czasie chłodnych pór roku bez dodatkowego zużycia energii.
- uniknięcie oblodzeń wymiennika ciepła.
- przyjemny chłód w gorące dni.
- dodatkowe dogrzewanie nawiewanego powietrza konieczne jest jedynie przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.
- posiadamy kompletne zestawy do budowy z wzajemnie do siebie dopasowanymi komponentami.
Co składa się na GWC SMART- FLEX GEO?
Zasada działania
Gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie. Rury gruntowego wymiennika ciepła powinny być układane pod ziemią na odpowiedniej głębokości (ok. 1,2 - 1,5 m), gdzie temperatura gruntu oscyluje na poziomie od ok. 4 - 8°C.
GWC w zależności od temperatury powietrza wchodzącego do gruntowego wymiennika ciepła, GWC będzie zimą podgrzewał temperaturę a latem ochładzał powietrze
LATO
Rekuperator zasysa przez czerpnię Gruntowego Wymiennika Ciepła gorące powietrze zewnętrzne, które w trakcie przepływu przez system kanałów Gruntowego Wymiennika Ciepła Smart-Flex GEO ulega schłodzeniu (nawet o ok.15 stopni Celsjusza). Gruntowy wymiennik ciepła w lecie pełni funkcję chłodnicy. Tak więc latem gruntowy wymiennik ciepła spełnia rolę najtańszego klimatyzatora – obniża temperaturę powietrza wprowadzanego do budynku o kilka stopni. Należy pamiętać, że przy temperaturze na zewnątrz sięgającej +35 stopni obniżenie jej do np. 20 - 23 stopni jest porównywalne z działaniem klimatyzatora o mocy kilku kilowatów. Sam rekuperator musi być wyposażony w by-pass, w przeciwnym razie wymiennik rekuperatora spowoduje ograniczenie efektu GWC poprzez wtórne podgrzanie powietrza wprowadzanego do pomieszczeń budynku.
ZIMA
Rekuperator zasysa chłodne powietrze zewnętrzne przez Gruntowy Wymiennik Ciepła. Zassane powietrze w trakcie przepływu przez kanały GWC ulega wstępnemu podgrzaniu - z reguły do temperatury od 0 do +4 stopni. (Bypass rekuperatora musi być zamknięty, aby powietrze zewnętrzne po przejściu przez GWC przechodziło także przez wymiennik ciepła urządzenia). Gruntowy Wymiennik Ciepła zimą pełni funkcję nagrzewnicy wstępnej „za darmo” podgrzewając powietrze wchodzące i jednocześnie chroniąc rekuperator przed zamarzaniem
OKRES PRZEJŚCIOWY
Wiosna lub jesień. W okresie przejściowym zasysanie powietrza następuje albo przez czerpnię gruntową połączoną z kolektorem gruntowego wymiennika, albo przez czerpnię ścienną lub dachową zasysające bezpośrednio powietrze z zewnątrz. Następuje to w zależności od mierzonej przez termostat temperatury zewnętrznej. Elektryczna przepustnica (urządzenie opcjonalne – nie wchodzące w skład zestawu GWC SMART-FLEX GEO) steruje automatycznie idealnym zasysaniem powietrza o właściwej temperaturze. Powietrze zewnętrzne dostaje się tym samym do urządzenia wentylacyjnego ciągle w sposób energetycznie zoptymalizowany, przez co oszczędzana jest dodatkowo energia – w pomieszczeniu panuje zawsze przyjemny klimat.