Kolano AWADUKT Thermo PP Ø200 45st Zobacz większe

Kolano AWADUKT Thermo PP Ø200 45st

Nowy produkt

8 Przedmioty

153,20 zł brutto

Więcej informacji

Kolano AWADUKT Thermo PP Ø200 45st


Opis:

Kolano AWADUKT Thermo z uszczelką EPDM oraz zabezpieczeniem przed pyłem

Materiał: RAU-PP 2300
Kolor: RAL 5009 niebieski
Rekomendacja Techniczna RT ITB-1246/2015

Wentylacja mechaniczna nawiewno-­wywiewna z odzyskiem ciepła funkcjonuje efektywniej we współpracy z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła AWADUKT Thermo firmy REHAU. Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła GPWC jest instalacją zapewniającą dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej oraz gwarantującą wstępne podgrzanie powietrza zimą oraz schłodzenie powietrza latem. 


 Zalety GPWC AWADUKT Thermo

• higieniczne i czyste powietrze ze śladową ilością drobnoustrojów dzięki cząstkom srebra w wewnętrznej warstwie antybakteryjnej,

• znaczna poprawa jakości powietrza wentylacyjnego (powietrze świeże o optymalnej wilgotności i temperaturze),

• zapobieganie zawilgoceniu i zagrzybieniu budynków,

• zwiększenie wydajności systemów rekuperacyjnych,

• wstępne podgrzanie świeżego powietrza wentylacyjnego zimą (nawet o 22 °C),

• oszczędność na kosztach ogrzewania do 30% rocznie,

• zdrowa i naturalna klimatyzacja świeżym powietrzem z obniżoną zawartością wilgoci (schłodzenie powietrza zewnętrznego nawet o 20 °C),

• skuteczne zabezpieczenie rekuperatora przed oblodzeniem,

• obniżenie emisji CO2.


Zasada działania gruntowego powietrznego wymiennika ciepła.
Polega na wykorzystaniu stałej temperatury gruntu, oscylującej na poziomie ok. 8-­10°C (na głębokości > 1,3 m poniżej rzędnej terenu), do ocieplenia lub schłodzenia powietrza płynącego systemem kolektorów.

Powietrze to jest następnie przekazywane do centrali wentylacyjnej (najczęściej rekuperatora) i rozprowadzane w budynku systemem rur wentylacyjnych. Doświadczenia pokazują, że dzięki zastosowaniu GPWC można podnieść temperaturę doprowadzanego powietrza o 22 °C w zimie i obniżyć o 20 °C w lecie.

Dzięki takiemu zabiegowi powietrze zasysane zimą do centrali wentylacyjno rekuperacyjnej zostaje wstępnie ogrzane, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania powietrza do wymaganej temperatury w danym obiekcie. 

Analogicznie w lecie w przypadku wystąpienia upałów z temperaturami do 33 °C powietrza po przejściu przez wymiennik ochłodzi się do temperatury 16°C. Nie ma wówczas koniczności montowania instalacji klimatyzacyjnej, która zapewnia jedynie chłodne powietrze lokalnie, blisko klimatyzatora.


 
Copyright © 2016 ASVENT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wdrożenie: properart.pl