Centrala wentylacyjna VUT 900 EH EC ECO A11 Zobacz większe

Centrala wentylacyjna VUT 900 EH EC ECO A11

VUT 900 EH EC ECO A11

Nowy produkt

10 Przedmioty

13 273,00 zł brutto

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna
VUT 900 EH EC ECO A11       
  
TEGO PRODUKTU NIE WYSYŁAMY ZA POBRANIEM
Centrale wentylacyjne VUT H EC ECO oraz VUT EH EC ECO z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń. Efektywnie usuwają powietrze zanieczyszczone. Powietrze usuwane ogrzewa strumień powietrza nawiewanego na drodze odzysku ciepła w wymienniku przeciwprądowym. Centrale są wykorzystywane w systemach wentylacji oraz do klimatyzacji pomieszczeń różnego przeznaczenia. Dzięki wykorzystaniu wysoko efektywnych silników EC oraz powiększonego rekuperatora typu przeciwprądowego, wskaźniki oszczędności energii instalacji z serii ECO są jednymi z najlepszych na rynku. Przeznaczone są do połączenia z okrągłymi kanałami wentylacyjnymi ze średnicą Ø160, 200 oraz 250 mm.

Obudowę wykonano ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 25 mm.

Do filtrowania powietrza dopływowego w instalacji wykorzystany został filtr kieszeniowy klasy G4, opcjonalnie jest też dostępny F7. Do filtrowania powietrza wywiewanego – filtr kasetowy G4.

W instalacjach wykorzystano wysoko efektywny rekuperator płytowy typu przeciwprądowego, wykonany z polistyrolu. Pod blokiem rekuperatora się znajduje tacka ociekowa do gromadzenia oraz odprowadzenia kondensatu.

Centrale VUT EH EC ECO są wyposażone nagrzewnicę elektryczną. Model VUT H EC ECO można połączyć z nagrzewnicą zewnętrznie (do nabycia osobno).

Instalacja jest wyposażona w bypass, który automatycznie otwiera się w porze letniej w razie gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. Centrale wyposażone w nagrzewnicę mogą zimą wykorzystywać bypass do zabezpieczenia rekuperatora przed obmarzaniem.

FUNKCJE STEROWANIA I ZABEZPIECZENIA:

- sterowanie za pomocą panelu sterowania: włączenie/wyłączenie, wybór prędkości, timer, program dobowy oraz tygodniowy, identyfikacja błędów
- utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu lub w kanale;
- sterowanie kanałowym czujnikiem wilgotności HV1 (do nabycia osobno) lub dzięki wbudowanemu do tablicy sterowania;
- regulacja 3-ch prędkości obrotowych wentylatorów;
- sterowanie wbudowaną lub opcjonalną nagrzewnicą elektryczną
- kontrola zanieczyszczenia filtrów dzięki wskaźnikowi zużycia.

STEROWANIE I AUTOMATYKA:
DO centrali wbudowano system automatyki oraz wielofunkcyjny panel sterowania z ekranem LCD. Do kompletu dodany jest również przewód o długości 10 m do połączenia centrali z panelem sterowania. Aby zapobiec zamarzaniu rekuperatora w centralach jest przewidziana możliwość wyboru jednego z dwóch algorytmów zabezpieczenia przed zamarzaniem.

- Jeżeli centrala jest wyposażona w nagrzewnicę elektryczną, wtedy zgodnie ze wskazaniami z czujnika temperatury odbywa się otwarcie przysłony bypassa a powietrze jest nawiewane do pomieszczeń kanałem obok rekuperatora, ogrzane wcześniej do żądanej temperatury przez nagrzewnicę. W tym samym czasie ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń ogrzewa rekuperator. Po odmrożeniu rekuperatora przysłona zamyka kanał obwodowy, a system wraca do wcześniejszego trybu pracy.

- Jeżeli centrala nie posiada nagrzewnicy, wtedy zgodnie ze wskazaniami czujnika temperatury następuje zatrzymanie wentylatora nawiewnego, a następnie ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń nagrzewa rekuperator. Po odmrożeniu rekuperatora, kiedy zniknie zagrożenie zamarznięciem, wentylator nawiewny włącza się, a system wraca do wcześniejszego trybu pracy.
                                                         
DANE TECHNICZNE:


 
MONTAŻ: 
Centrala przeznaczona jest do zawieszenia na ścianie lub do ustawienia na podłodze. Dostęp w celu serwisowania oraz oczyszczania filtrów możliwy jest od frontowej części płyt. 

WYMIARY:

D-249  B-952   B1-250   B2-726   B3-351   H-620   H1-270   H2-181   L-1170   L1-1276

WYKRES:
Copyright © 2016 ASVENT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wdrożenie: properart.pl