Centrala wentylacyjna VUT 400 H EC ECO A11 Zobacz większe

Centrala wentylacyjna VUT 400 H EC ECO A11

VUT 400 H EC ECO A11

Nowy produkt

10 Przedmioty

8 845,00 zł brutto

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna
VUT 400 H EC ECO A11       
  
TEGO PRODUKTU NIE WYSYŁAMY ZA POBRANIEM
Centrale wentylacyjne VUT H EC ECO oraz VUT EH EC ECO z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń. Efektywnie usuwają powietrze zanieczyszczone. Powietrze usuwane ogrzewa strumień powietrza nawiewanego na drodze odzysku ciepła w wymienniku przeciwprądowym. Centrale są wykorzystywane w systemach wentylacji oraz do klimatyzacji pomieszczeń różnego przeznaczenia. Dzięki wykorzystaniu wysoko efektywnych silników EC oraz powiększonego rekuperatora typu przeciwprądowego, wskaźniki oszczędności energii instalacji z serii ECO są jednymi z najlepszych na rynku. Przeznaczone są do połączenia z okrągłymi kanałami wentylacyjnymi ze średnicą Ø160, 200 oraz 250 mm.

Obudowę wykonano ze stali alucynkowej z wewnętrzną izolacją termiczną oraz akustyczną z wełny mineralnej o grubości 25 mm.

Do filtrowania powietrza dopływowego w instalacji wykorzystany został filtr kieszeniowy klasy G4, opcjonalnie jest też dostępny F7. Do filtrowania powietrza wywiewanego – filtr kasetowy G4.

W instalacjach wykorzystano wysoko efektywny rekuperator płytowy typu przeciwprądowego, wykonany z polistyrolu. Pod blokiem rekuperatora się znajduje tacka ociekowa do gromadzenia oraz odprowadzenia kondensatu.

Centrale VUT EH EC ECO są wyposażone nagrzewnicę elektryczną. Model VUT H EC ECO można połączyć z nagrzewnicą zewnętrznie (do nabycia osobno).

Instalacja jest wyposażona w bypass, który automatycznie otwiera się w porze letniej w razie gdy jest konieczność ochłodzenia pomieszczenia chłodnym powietrzem z zewnątrz. Centrale wyposażone w nagrzewnicę mogą zimą wykorzystywać bypass do zabezpieczenia rekuperatora przed obmarzaniem.

FUNKCJE STEROWANIA I ZABEZPIECZENIA:

- sterowanie za pomocą panelu sterowania: włączenie/wyłączenie, wybór prędkości, timer, program dobowy oraz tygodniowy, identyfikacja błędów
- utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu lub w kanale;
- sterowanie kanałowym czujnikiem wilgotności HV1 (do nabycia osobno) lub dzięki wbudowanemu do tablicy sterowania;
- regulacja 3-ch prędkości obrotowych wentylatorów;
- sterowanie wbudowaną lub opcjonalną nagrzewnicą elektryczną
- kontrola zanieczyszczenia filtrów dzięki wskaźnikowi zużycia.

STEROWANIE I AUTOMATYKA:
DO centrali wbudowano system automatyki oraz wielofunkcyjny panel sterowania z ekranem LCD. Do kompletu dodany jest również przewód o długości 10 m do połączenia centrali z panelem sterowania. Aby zapobiec zamarzaniu rekuperatora w centralach jest przewidziana możliwość wyboru jednego z dwóch algorytmów zabezpieczenia przed zamarzaniem.

- Jeżeli centrala jest wyposażona w nagrzewnicę elektryczną, wtedy zgodnie ze wskazaniami z czujnika temperatury odbywa się otwarcie przysłony bypassa a powietrze jest nawiewane do pomieszczeń kanałem obok rekuperatora, ogrzane wcześniej do żądanej temperatury przez nagrzewnicę. W tym samym czasie ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń ogrzewa rekuperator. Po odmrożeniu rekuperatora przysłona zamyka kanał obwodowy, a system wraca do wcześniejszego trybu pracy.

- Jeżeli centrala nie posiada nagrzewnicy, wtedy zgodnie ze wskazaniami czujnika temperatury następuje zatrzymanie wentylatora nawiewnego, a następnie ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń nagrzewa rekuperator. Po odmrożeniu rekuperatora, kiedy zniknie zagrożenie zamarznięciem, wentylator nawiewny włącza się, a system wraca do wcześniejszego trybu pracy.
                                                         
DANE TECHNICZNE:


 
MONTAŻ: 
Centrala przeznaczona jest do zawieszenia na ścianie lub do ustawienia na podłodze. Dostęp w celu serwisowania oraz oczyszczania filtrów możliwy jest od frontowej części płyt. 

WYKRES:
Copyright © 2016 ASVENT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wdrożenie: properart.pl